Spojrzenie na fetysz jako bodziec

fetysz jako bdziec

Najprościej opisując fetysz można powiedzieć, że jest to bodziec, dzięki któremu dana osoba osiąga pełną satysfakcję seksualną, a wspomnianych bodźców jest naprawdę wiele. Niektóre bawią, inne obrzydzają, a inne nie wywołują żadnych reakcji.

Jednym z najpopularniejszych fetyszy zwłaszcza wśród mężczyzn jest fetysz stóp – podofilia. Niektórzy uważają fetysz za rodzaj zaburzenia seksualnego, choć sami fetyszyści traktują go raczej jak skłonność, która urozmaica życie seksualne.

Dość popularnym fetyszem wśród kobiet i mężczyzn jest dominacja, związywanie itp. często nazywana BDSM. W tym przypadku jeden z partnerów jest stroną dominującą, a drugi uległą. Intensywność fetyszu jest różna jedni wolą lekką dominację inny bardzo ostrą z użyciem rozmaitych narzędzi ( przeznaczonych do zabaw seksualnych )i zostawiającą ślady na ciele ( ślady po biczowaniu, obcasach itp. ).

Są też fetysze uważane za chorobę psychiczną i nieakceptowane jak kropofilia czyli zabawa z kałem z lizaniem i jedzeniem go włącznie. Jest też hard crush fetish nieakceptowany i zabroniony w niektórych krajach. Jest to podniecanie się na widok najczęściej kobiet torturujących i najczęściej poprzez rozdeptanie ( gołą stopą lub w butach )zabijających różne zwierzęta od chomików, aż po psy. Lżejsza odmiana to rozdeptywanie ryb, owadów czy skorupiaków. Każdego człowieka może pobudzać inny bodziec, a ponieważ seks ma być przyjemnością nie warto ukrywać przed partnerem swoich preferencji seksualnych pod warunkiem, że nie są one niebezpieczne dla zdrowia naszego lub innych.