Seks oraz fetysze

seks oraz fetysze

Nikt nie ma wątpliwości, że seks to głównie przyjemność. Każdy ma jakieś swoje ulubione pozycje, zachowania erotyczne, czy tak zwane fetysze, czyli najróżniejsze bodźce, które pobudzają seksualnie i dają doznać maksymalnej przyjemności, czyli to, co w seksie najważniejsze.

Fetysze w społeczeństwie

Nie wszystkie te bodźce są rozumiane przez ludzi, niektóre wydają się być dziwne, inne obrzydliwe, a jeszcze inne wywołują uśmiech na twarzy. Niektórzy nie potrafią zrozumieć jak określone czynności, zachowania czy rzeczy/przedmioty mogą kogokolwiek podniecać. Jednak ludzie mają różne charaktery, osobowości i z tego też względu naturalnym jest, że upodobania seksualne będą różne.

Różnorodność fetyszy

Są przeróżne fetysze, nie wszystkie wymagają kontaktu fizycznego z inną osobą, czasami wystarczy określona sytuacja, sama wyobraźnia lub jakieś szczególne zachowanie. Nie zawsze też obiektem zainteresowania są ludzie czy w ogóle istoty żywe. Jest całkiem sporo fetyszy, gdzie przedmioty martwe lub różne zwierzęta są obiektem zainteresowania seksualnego i źródłem podniecenia. Ne każdy jest w stanie to sobie wyobrazić i nie każdy to akceptuje. To, co dla innych wydaje się obrzydliwe, gorszące i niesmaczne dla innych może być źródłem seksualnych doznań.

Seks ma sprawiać przyjemność i to jest w nim najważniejsze. Jeśli komuś dany fetysz pomaga osiągnąć pełną satysfakcję w życiu seksualnym to niech z niego „korzysta” pod warunkiem, że nie jest niebezpieczny, bo na bogatej liście fetyszy znajdują się również fetysze tej kategorii stanowiące zagrożenie dla innych.