Jelqing – czy to skuteczny sposób powiększania penisa?

jelqing

Jelqing to jedno z ćwiczeń, które pozwala na powiększenie penisa o kilka centymetrów zarówno na długość, jak i w obwodzie. Oczywiście konieczna jest regularność, gdyż bez tego długość twojego członka się nie zmieni. Potrzebny będzie również lubrykant, który ułatwi ćwiczenia. Jelqing warto stosować równocześnie z innymi metodami powiększania penisa, takimi jak tabletki czy pompka. Pozwoli ci to uzyskać zadowalające rezultaty w krótkim czasie. 

 

Jak prawidłowo wykonać jelqing?

 

Przede wszystkim należy pamiętać, że jelqing wykonuje się kiedy penis jest w stanie spoczynku. Gdy wystąpi erekcja należy przerwać ćwiczenie, aż członek opadnie. Zacznij od nałożenia lubrykantu na członka i ręce. Następnie obejmij penisa u jego podstawy palcem wskazującym i kciukiem, tworząc obręcz. Lekko ściskając, powolnymi ruchami rozciągaj penisa na wprost, a następnie na boki. Wykonaj 10 powtórzeń na wprost, a następnie tyle samo na lewo i prawo, co wpłynie na równomierny wzrost penisa. Będzie to jedna seria. Po wykonaniu kilku serii daj sobie 2-3 minuty przerwy i dalej wykonuj ćwiczenia. Jednorazowo ćwicz około 15 minut, po czym możesz użyć pompkę erekcyjną, co pozytywnie wpłynie na powiększanie penisa. 

 

Jelqing możesz wykonywać przez dwa dni, po czym musisz zrobić dzień przerwy, aby tkanki miały czas na regenerację i wzrost. Przyrosty jakich możesz się spodziewać to kilka centymetrów na długość i w obwodzie w ciągu pierwszego roku ćwiczeń. Zazwyczaj występuje przyrost na poziomie 2-5 cm, jednak jest to zależne od wielu czynników, głównie od regularności.