Jak przełamać rutynę w swoim życiu seksualnym?

przełamać rutynę

Żyjąc z partnerem długi czas, w pewnym momencie może pojawiać się tak zwana rutyna. Bardzo często zdarza się, iż pary z długim stażem po prostu przestają mieć ochotę na seks, a nawet jeśli już go uprawiają, to zwykle za każdym razem wygląda on dokładnie tak samo – w tym samym miejscu i w tej samej pozycji. W związku z tym normalne jest, iż zaczynamy odczuwać lekką nudę, nawet jeśli tego nie chcemy. Zdarza się również tak, że bardzo chcielibyśmy cieszyć się znów seksem i chcielibyśmy, żeby było tak jak dawniej, jednak nie bardzo wiemy jak do tego wrócić i jak takie zadowolenie osiągnąć.

Jest to jednak bardzo prosty zabieg, który wystarczy zastosować, by seks za każdym razem był ekscytujący i sprawiał, byśmy coraz bardziej nie mogli doczekać się kolejnego stosunku. Przede wszystkim potrzebne jest do tego zaangażowanie obu partnerów – oboje musimy mieć chęć zmiany i czasem także chęć zrobienia czegoś dodatkowo, a niestety z tym czasem też bywają problemy, bo nie zawsze nam się chce. Stąd właśnie bierze się ta rutyna – z czasem wypracowaliśmy sobie jakiś schemat i po prostu nie chce nam się w nim niczego zmieniać, bo uważamy, że jest dobry. I rzeczywiście, może być dobry, jednak po czasie może się okazać jednak niewystarczający.

Dlatego też, by przełamać tę rutynę, wystarczy… eksperymentować. Można to słowo rozumieć bardzo różnie i tak naprawdę każde rozwiązanie sprawdzi się tutaj dobrze. Przede wszystkim należy porozmawiać ze swoim partnerem o tym, co chciałby zmienić, a także o tym, czego nowego chciałby spróbować. Można na przykład wypróbować nową pozycję bądź uprawiać seks w innym miejscu niż zazwyczaj albo również można zakupić różne gadżety, które urozmaicą stosunek. Wybór jest tutaj ogromny i zależy on tylko i wyłącznie od kreatywności oraz fantazji partnerów. Co ważne, a może i najważniejsze – żeby w ogóle zacząć… należy najpierw tę kreatywność oraz fantazję pobudzić, dlatego właśnie tak ważna jest szczera rozmowa.