Bdsm dla początkujących – czyli jak urozmaicić życie seksualne?

bdsm

Seks jest ważnym elementem w związku. To właśnie jego brak jest częstym powodem rozpadów długoletnich związków. Dzieje się tak, gdyż na początku związku mamy większą ochotę na seks, jednak z czasem sprawy łóżkowe schodzą na dalszy plan. Przez co jeden z partnerów szuka doznań poza związkiem, co kończy się zakończeniem wspólnego życia. Przyczyną rozpadu związków jest również monotonia, która towarzyszy nam zarówno w życiu codziennym, jak i w łóżku. Dlatego warto zadbać o urozmaicenie życia seksualnego wspólnie z partnerem czy partnerką.

BDSM – czyli jak urozmaicić życie seksualne?

BDSM to skrót, który w tłumaczeniu na język polski oznacza wiązanie, dominację, sadyzm i masochizm. To praktyka, która już od wielu lat jest praktykowana za granicą. W naszym kraju zainteresowanie praktyką BDSM wzrosło po premierze filmu 50 twarzy Greya. BDSM to relacja opierająca się na zaufaniu i zrozumieniu. Jedna osoba w związku jest dominująca, a druga uległa. Zanim zaczniemy wspólną zabawę powinniśmy usiąść i szczerze porozmawiać o naszych preferencjach. Każdy z nas ma bowiem inne fetysze. Jednej osobie sprawi przyjemność wiązanie, drugiej bicie, a trzeciej wyzwiska. Rozmowa powinna być szczera. Nie powinniśmy także oceniać drugiej osoby, jeśli powie nam o jakimś dziwnym fetyszu. W BDSM bowiem obie strony muszą się zgodzić na konkretne działania. Dlatego tak ważne jest to, żeby praktykować to jedynie z bliską i zaufaną osobą. Tylko wtedy będziemy czerpać przyjemność ze wspólnej zabawy.

Kiedy ustalimy już pewne granice, to możemy zakupić akcesoria. Oczywiście nie jest to konieczne, ale może urozmaicić nasze zabawy łóżkowe. Możemy również wykorzystać rzeczy dostępne w domu. Dla przykładu pasek posłuży nam do związania, bądź do wymierzenia kary w przypadku nieposłuszeństwa osoby uległej. Chusta może posłużyć jako opaska na oczy, a taśma klejąca to dobry sposób na krępowanie. Warto wcześniej ustalić hasło bezpieczeństwa. Powinno to być słowo niezwiązane z seksem. Kiedy osoba uległa wypowie je, to dominujący partner powinien od razu przestać wykonywać daną czynność. Możemy także wprowadzić trzy hasła, które pomogą w komunikacji. Mogą to być np. kolory, gdzie zielony może oznaczać odczuwanie przyjemności, żółty oznacza, że zbliżamy się do granic i powinniśmy nieco zwolnić, a czerwony to znak do przerwania zabaw. Jeśli używamy knebla to warto wprowadzić jakiś gest, który osoba uległa może wykonać.

W BDSM to dominujący partner ma trudniejsze zadanie. Musi spełnić fantazje swoje i swojej drugiej połówki. Oprócz tego musi zwracać uwagę na osobę uległą, żeby dobrze odczytywać sygnały. W ten sposób będzie wiedział kiedy dana czynność sprawia przyjemność, a kiedy posunął się za daleko. Na początku możemy zakupić gotowy zestaw do BDSM, który kosztuje około 100 zł. Z czasem możemy kupować kolejne akcesoria erotyczne, które będziemy wykorzystywać w czasie zabaw łóżkowych. W praktykowaniu BDSM gadżety erotyczne to dodatek, który pozwala nam lepiej wczuć się w swoje role. W sklepach znajdziemy też wiele strojów, które pozwolą spełnić swoje fantazje erotyczne. Wprowadzanie nowych rzeczy urozmaici życie seksualne, co pozytywnie wpłynie na związek.